Rozmiar: 2099 bajtów
HISTORIA 2
Początek roku 1972 upływa na przygotowaniach zespołu do różnych przeglądów między innymi akompaniowanie w powiatowych i wojewódzkich eliminacjach na festiwale piosenki radzieckiej i żołnierskiej.
Wszystkie przeglądy wygrywa Basia Ostrowska kwalifikując się do półfinałów festiwali. Do półfinału festiwalu piosenki radzieckiej zakwalifikował się również cały "KRAM" jednak plany pokrzyżowało powołanie Romka i Ryśka do wojska. Ostatnia fotka przed pójściem w kamasze.
KRAM wiosna 72
Na szcęście po 6 tygodniach wrócili do Szczecinka i dalszą służbę odbywali w Orkiestrze Garnizonowej szkoląc się Rysiek na puzonie a Romek na waltorni. Dzięki wspaniale nastawionemu do ich twórczości Kapelmistrzowi po miesiącu otrzymali stałe przepustki na próby w Domu Kultury. Poniżej zdjęcie podczas pełnienia obowiązków "orkiestrantów" na próbie big-bandu Szczecineckiej Orkiestry Garnizonowej.
W wojsku
Czas upływa na przygotowywaniu nowych piosenek na kolejny festiwal w Jeleniej Górze. Zespół rozrósł się do 7 osób i w takim oto składzie (fotka po ostatniej próbie) wyruszył po sukces.
Rozmiar: 13449 bajtów
Od lewej: W.Nowak - vocal instr.perk., R. Pokorski - gitara,
R. Konigsmann-git.bas B. Ostrowska - vocal, S. Stankiewicz -voc.git.
J. Danik - perkusja, M. Raplewicz - instr.perkusyjne
Na tym festiwalu zajęli drugie miejsce po Poznańskiej "MASZYNIE RYTMICZNEJ"(w składzie zespołu grał na skrzypcach i flecie Krzesimir Dębski.) wzięli udział w koncercie laureatów i zostali zaproszeni na III Kaliski Festiwal Muzyki Współczesnej oraz do Koncertu Mikrofon dla Wszystkich XI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Po Jeleniej Górze od zespołu odszedł Janusz Danik a jego miejsce zajął Wojtek Nowak który również został wcielony do wojska, tak że trzon KRAMU gitara bas i bębny, próbował w czasie wolnym od zajęć na sali prób Orkiestry Garnizonowej w Szczecinku..
Rozmiar: 18107 bajtów
Rozmiar: 184 bajtów 1 powrót Więcej - 3 Rozmiar: 184 bajtów